Osteoporoz Kemik Erimesi

Osteoporoz Kemik Erimesi

Osteoporoz daha fazla bilinen ismiyle kemik erimesi; kemik kitlesinin azalması ve yapısının değişmesiyle kemik kırılma riskinin artmasına yol açan bir hastalıktır. Geçmiş yıllarda fazla dikkat çekmeyen bu hastalık , hem yaşlı nüfusun artmasıyla hem de tanı koyma yöntemlerinin gelişmesiyle son yıllarda bir hayli önem kazanmıştır.

Kaplıca Kürleri: İçme ve banyo kürleri şeklinde yararlanacağınız kaplıca suyu, içeriğindeki silisyumdiyoksitin (SİO2) de yardımıyla, minerallerin hücre içine çekilmesini sağlayarak kemik erimesine karşı kemiklerinizi güçlendirecektir.  Buna ek olarak, gazlıgöl başaranlar termal suyunun zengin magnezyum, kalsiyum ve bikarbonat içeriği de kemik erimesine karşı etkilidir.
Florür içerdiği için kemiklerin ve dişlerin kuvvetlenmesini sağlar
Osteoporoz(kemik erimesi): Kalsiyum nedeniyle içmece ve parathormon aktivasyonuyla iyi geldiği düşünülmektedir.

Google Etiket: Afyon Termal, Afyon Gazlıgöl, Gazlıgöl Otelleri, Afyon Kaplıcalar, Afyon Kaplıca, Gazlıgöl Termal, Afyon Gazlıgöl Termal, Afyon Termal Villa, Gazlıgöl, Afyon Termal Oteller, Afyon Kaplıca Evleri, Afyon Termal Apart, Başaranlar, Afyon, Termal, Gazlıgöl, Otelleri, Kaplıcalar, Kaplıca, Villa, Oteller, Evleri, Apart