Egzama Sedef

Cildin, boşaltım sisteminin çok önemli bir organı olduğunu belirten Akar, vücuttaki zararlı maddelerin yani toksinlerin atılmasında büyük rol oynayan ciltteki dokuların zamanla yaşlandığına, stres ve karaciğer yetmezliği gibi nedenlerle gözeneklerin kapandığına dikkat çekti. Akar, ‘yaşın ilerlemesi, stres ve karaciğer bozuklukları nedeniyle cilt, işlevini yapamaz hala gelir.Buradaki çamur ve termal su , cilde bu fonksiyonlarını yeniden kazandırıyor.Vücuda sürülen çamur, içerdiği kimyasal maddeler nedeniyle büzülüyor.Büzülme sayesinde ciltteki kirli kan temizlenmek üzere dolaşım sistemine püskürtülüyor.Bu sırada, çamurdaki tek hücreli amiplerden oluşan organik maddeler de ciltteki gözenekleri açıyor.Kalbe ulaşarak temizlenen kirli kan, yeniden cilde dönerek hücrelerin yenilenmesini sağlıyor.Böylece cilt kendini yenileyerek güzellik ve sağlık kazandığı gibi sedef, kaşıntı, istenmeyen kokular gibi cilt hastalıkları da ortadan kalkıyor’’ dedi.

Bütün deri hastalıklarında; tuzlu, kükürtlü ve çamurlu sulardan faydalanılır. Kükürtlü madensuları deri hastalıklarına ve sivilcelere de iyi gelmektedir. Bir çok deri hastalıklarında, egzamalarda, kaşıntıların tedavisinde radyoaktiviteli kaplıca suları olumlu sonuçlar verir.

Google Etiket: Afyon Termal, Afyon Gazlıgöl, Gazlıgöl Otelleri, Afyon Kaplıcalar, Afyon Kaplıca, Gazlıgöl Termal, Afyon Gazlıgöl Termal, Afyon Termal Villa, Gazlıgöl, Afyon Termal Oteller, Afyon Kaplıca Evleri, Afyon Termal Apart, Başaranlar, Afyon, Termal, Gazlıgöl, Otelleri, Kaplıcalar, Kaplıca, Villa, Oteller, Evleri, Apart